Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sali Cenap BAYDAR
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Sali Cenap BAYDAR
Mesaj icon Konu: İBRAHİM KAVAZ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: İBRAHİM KAVAZ
    Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2011 Saat 12:46
Prof. Dr. İbrahim Kavaz 1955 Horasan doğumlu. Atatürk Üniversitesi’ni bitirdikten sonra Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat fakültesinde akademik kariyerini sürdürdü.İlk, Orta ve Lise eğitimin Erzurum merkezde tamladı. 1977 yılında Yüksek İslam Enstitüsünü okudu, ardından 1981 yılın da Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dil ve Edebiyat Bölümünü bitirdi. Bir süre Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Türk Edebiyat Öğretim görevlisi olarak Erzurum da bulundu, 1990 yılın da doktorasını tamladı, 1997 yılın da Doçent oldu 2003 yılın da Profösör unvanı aldı. Akademik kariyerine başladığı ve sürdürdüğü Elazığ’da bulunurken de şehrini gönlünden hiç çıkarmamış. Fırat Üniversitesi Türk Dil Edebiyat Fakültesi’nde bölüm başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevlerde de bulunan Prof. Dr. Kavaz, gerek doğduğu Horasan’ın Karaçuha köyündeki baba evinin ve gerekse Erzurum Taşambarlar üstündeki evlerinde ocağın hep tüttüğünün altını çiziyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide