Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: BİRAZ GÜLELİM Mİ? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: BİRAZ GÜLELİM Mİ?
    Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2006 Saat 20:37

BİRAZ GÜLELİM Mİ?

Ankara’da çok sevdiğimiz, kıymetli bir profesör arkadaşımız var. Dost meclislerinde güzel fıkra anlatır. Son günlerde  kendiden dinlediğim iki fıkrayı sizlerle paylaşmak istedim.

Profesör Fıkrası   

Profesörün biri açık alanda öğrencilerine balon ve balonla uçma dersi veriyormuş. Balona binmiş, ateşlemiş. Nasıl uçulacağını anlatırken balon havalanmış. Hızla yükselmiş, gidiş o gidiş.

Bizimki içinde uçtukça uçmuş. Bir süre gittikten sonra yere yaklaşmış. Prof aşağı bakmış bisikletli bir adam yolda gidiyor.  Aşağıseslenmiş:

-         Hey! Burası neresi ?

-         Türkiye. Demiş öteki. Anlardım, ama ben nerdeyim?

-         Havadasın. Demiş öteki. Yukarıdan tekrar sormuş: <>

-         Ya biliyorum, havada olduğumu biliyorum da şuan nerdeyim.Öteki cevap vermiş:

-         Balondasın. Bizimki bakmış cevap alamıyacak soruyu değiştirmiş:

-         Sen  profesör müsün?

-         Evet. Nerden bildin. Demiş öteki.

-         Söylediklerin doğru ama, bir b… a yaramıyor. Demiş.

BUDA BİR ÜNİVERSİTE FIKRASI

Üniversite kampusunun  yanında çok zengin ve kabadayı bir adamın çiftliği bulunmaktadır. Zengin adamın gözünde çok önem verdiği birde atı bulunmaktadır. Gözünden gözüne emanet etmiyor atını. Bir sabah kâhya atı koştururken, at elinden kaçar, hızla üniversite kampusundan içeri girmek ister.

Güvenlikçiler hızla demir kapıyı kapatırlar. Atın kafası ve ön ayakları içerde, arka ayakları dışarıda kapıya sıkışır.   <> O esnada atın sahibi gelir. Korumalara ateş püskürüyor.

-Benim atıma nasıl bunu yaparsınız? Asacağım, keseceğim…..

Koruma istifini bozmaz:

-Beyim, derler. Biz senin atını koruduk. Şayet kapıdan içeri girmesine izin verseydik, eşek olarak geri dönecekti.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide