Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Muzaffer Taşyürek Beyin Kitapları
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Muzaffer TAŞYÜREK | Muzaffer Taşyürek Beyin Kitapları
Mesaj icon Konu: Şehitler Destanı Çanakkale. Yeni Kitap Çıktı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: Şehitler Destanı Çanakkale. Yeni Kitap Çıktı
    Gönderim Zamanı: 29-Mart-2007 Saat 09:25
Şehitler Destanı Çanakkale

Muzaffer Taşyürek
BİREY YAYINLARI

Bu gördüğün ıssız vadide, her ağacın ve her taşın altında binlerce, gencecik şehidmizin kemikleri bulunmaktadır. Mart ve Nisan yağmurlarında bu kemikler ortaya çıkar. Sonra çiçekler ve çimenler arasında kaybolurlar. Tekrar gelecek baharı beklerler. Derelerden ve vadiden toplanan şehid kemikleri fatihalarla toprağa gömülmüştür.

Şehidliği gezerken bastığın her zerre toprakta, vatan ve bayrağımız için ölen kahraman ecdadımızdan ve senden bir parça bulunmaktadır...´

Yukarıdaki kitabeye konu olanşehitler ne yaptı biliyor musunuz?

Amaçları Türkleri Anadolu´dan atmak olan İtilaf devletleri en muazzam donanmalarıyla Çanakkale´ye gelmişlerdi. Ama bekledikleri hedefe ulaşamadan geri dönmek zorunda kaldılar. Onlar "Hasta adam" olarak nitelendirdikleri Türk Milletinin ciddi bir direniş göstermeyeceğini sanmışlardı.
Ama yanılmışlardı. Hem de çok yanılmışlardı.

Çanakkale Savaşı, bu milletin en önemli ve varlıklarını hiçbir millet ya da devlete ne şekilde olursa olsun ezdirmeyeceklerinin ispatıdır. Bu savaşta Türk asker ve komutanları silah, cephane, araç gereç yetersizliğini kanları ile telâfi ettiler. Savaş sonunda Büyük Britanya İmparatorluğu ve İtilâf Devletleri itibar kaybına uğramış, ekonomik ve sosyal bunalımlar yaşayan Çarlık Rusya´nın çöküşü hızlanmıştı.

Türk askeri Çanakkale´de üstün irade ve cesareti, iman dolu göğsü, vatan sevgisi ile dolu yüreği yenilmezliğini bütün dünyaya ispat etmiştir. Bu savaşta şehid olanlar Türk vatanseverliğinin, hürriyet ve din sevgisinin en büyük örneğini verdiler. Çanakkale bir savaş olduğu kadar dünya tarihinde de bir dönüm noktasıdır. Çanakkale´de ki başarı İslâm coğrafyası ve ezilmiş milletler için ışık kaynağı oldu. Ayrıca Türklerin milli mücadeleye başlamalarına neden oldu. Bu zafer sadece düşman donanmasının boğazdan geçmesini önlemekle kalmamış, Türk topraklarının düşmanlar tarafından çiğnenmesini önlemiştir. Büyük Britanya İmparatorluğunda da, ilk yarayı açarak emperyalizmin yıkılmasına vesile olmuştur. SİTE:www.kitapyurdu.com

%19    indirimli
Liste Fiyatı: 5,00YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 4,06YTL.
Tedarik süresi yaklaşık 1 gün Kazanacağınız puan: 8

Yayın Yılı: 2007
176 sayfa
İthal
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9752641068
Dili: TÜRKÇE
IP
kryd
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 1334

Alıntı kryd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2007 Saat 22:35
ilk fırsatta lıp okuyacağım kardeşim paylaşım için teşekkürlerr .
“BU VATAN İÇİN KURŞUN YİYENDE,

KURŞUN SIKANDA BİZİM İÇİN KUTSALDIR!!!”
IP
üniversite2011
Forum Admini
Forum Admini
Simge

Gönderilenler: 4030

Alıntı üniversite2011 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2007 Saat 20:49
ellerine sağlık kardeş...
IP
dadasfatih
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1

Alıntı dadasfatih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2007 Saat 17:39
Bende war aldım okuyorum MUZAFFER hocama bu eser için teşekkürler
Dadaş Çelik Bir Yaydır Onu Germeye Gelmez...
IP
üniversite2011
Forum Admini
Forum Admini
Simge

Gönderilenler: 4030

Alıntı üniversite2011 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2007 Saat 17:56
arkadaşlar kitabı bilmem ama her türk vatandaşının  gidip görmesi lazım şahsen ben gittim ve gördüm ne kadar zor şartlarda bu vatanı korumuşlar.....
IP
kryd
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 1334

Alıntı kryd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2008 Saat 07:43
okudum her kese tavsiye edrim çok güzel bir eser
“BU VATAN İÇİN KURŞUN YİYENDE,

KURŞUN SIKANDA BİZİM İÇİN KUTSALDIR!!!”
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder