Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: NELER OLUYOR? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: NELER OLUYOR?
    Gönderim Zamanı: 31-Mart-2007 Saat 23:27

NELER OLUYOR?

Hay Allah! Burası Türkiye mi diye nerdeyse duyduklarıma sonra ekranda gördüklerime inanamıyordum. Beş günlük Suriye seyahati esnasında Türkiye ile irtibatımız sadece cep telefonları ile oldu. Ne TV seyretme, ne gazete okuma imkânı bulamadık. Çünkü çok hızlı bir hareket halindeyidik.

Seyahatin ağır yorgunluğunu atıp "ne var ne yok?" diye Ankara'nın, daha doğrusu Türkiye'nin havasını yoklayalım dedim. Aman Allah'ım aman. Seksenlik kaşarlanmış siyaset delisi deli dana gibi  ortalığa düşmüş. ODTÜ'lüleri sokağa davet ediyor.

Siyasette sicili kirli bu  zat sokaktan medet umuyor.

Hani bir zamanlar sokaklar onun için ayağa kalkmıştı da "Sokaklar yürümekle aşınmaz!" diye cevize yumurtlayan adam.

Davete icabet gecikmemiş şimdi sokak değil cevap bu kez  Güniz sokakta evinin önünde veriliyordu.   Türkiye müthiş değişmiş.

Suriye'ye gitmeden birkaç gün önce birkaç emekli paşa ve subayın katıldığı bir yemekte Cumhurbaşkanlığı seçimini sabote etmek için bir emekli subaylar vakfının aldığı karları dinlemiştim.

O kararlardan biriside emekli paşalar üniversiteleri ayağa kaldıracaktı.Bundan çok ümitliydiler.

Önce Ankara Ticaret Odasının salonunda konuştu. Emekli paşayı dinlerken "hah işte plan sahnede!" demiştim kendi kendime. Ama gariban paşayı dinleyince kendisine ruh sağlığı ve idrak gecikmesi açısından sıhhatler temenni etmiştim.

Ama paşa bu durur mu? Bu kez Gaziantep Üniversitesinde öğrencilerden ağzının payını aldı.

"Yat!" dediği vakit binlerce insanın önünde yattığı, "Yürü!" dediği zaman önünde binlerce insanın yürüdüğü paşanın karşısında aklı başında gençler haykırıyor kendisin şoke ediyorlar.

Adam sararmış. Aptalca bakıyor salona.

Örneğini verdiğim iki olay iyi okunursa bunlar sevindirici olaylar. Hele emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral Örnek paşanın günlüğü üzerine yazılanları ve ortaya konulan tepkileri gördükten sonra  bir "Ohhhhhh!" çektim ki.

Hele bir de bu günlük ve günlükte adı geçen paşaları Arjantin vari ceza  ile tecziye edilirse gelde "Ohhhh!" deme.

Türkiye değişti. Artık kalkınan, ilerleyen Türkiye'nin önüne darbe marbe çıkamaz. Önce aydınlarımız, sonra insanımız uyanmış durumda. Bunlar son derece sevindirici gelişmeler.

Bu gelişmeler kendi cumhurbaşkanını seçecek olgunlukta bir Türkiye'nin göstergeleri.

Bu rahatlıkla artık Suriye seyehati intibalarımı sizlerle paylaşabilirim. Ne dersiniz?
Başlayalım mı?

IP
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2007 Saat 23:34
mukemmel yazıı ellerıne saglıkk
arkadaslar okumanızı tavsıye ederım usta bır kalemmmm

IP
mustapha
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 955

Alıntı mustapha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2007 Saat 00:14
Evet Türkiyede artık herşey eskisi gibi diil insanlar gerçekleri görebiliyo ve maşa olarak kullanılmayacaklarını çok ii biliyor ve bildiriyolar. Arada tezat fikirler sesler muhakkak olacaktır bu da ülkenin gelişimi açısından gerekli. Çalışmak ve gelişmek adına ara gazı olacak şeyler.

Paylaşım için çok teşekkkürler hocam hakkaten okunası bir yazı Clap
Dalgalan ey şanlı hilal...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma