Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Şahin TORUN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Şahin TORUN
Mesaj icon Konu: ÖYLE BİR ŞEYDİR Kİ ERDEM; KENDİNE BENZER DE BAŞKA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: ÖYLE BİR ŞEYDİR Kİ ERDEM; KENDİNE BENZER DE BAŞKA
    Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2007 Saat 07:37
ÖYLE BİR ŞEYDİR Kİ ERDEM; KENDİNE BENZER DE BAŞKA HİÇBİR ŞEYE BENZE(YE)MEZ…
                                                                                                                              Şahin TORUN
Özünüze işlemiş, ayrılmaz vasıflarınızdan sayılmış, olmadığınız yerlerdeki işaretiniz haline gelmiş, rengi sizin renginizden bir inceliğiniz yok ise boş yere kırılıp dökülmeyiniz…
İlle de kırılacağım, ille de döküleceğim diyorsanız siz bilirsiniz… İstediğiniz biçimde ve istediğiniz kadar kırılabilirsiniz ama dökülmemeye dikkat ediniz…
Zira; siz böylece kırılırken kendinize, sadece kendinize zarar verme hakkınızı kullanabilirsiniz ama dökülürken en yakınınızdan başlayıp bütün çevrenize sayısız zararlar verebilir, oraya buraya batabilir, incitebilirsiniz, dikkat ediniz

Her sabah evinizin kapısı ardınızdan kapanırken yeniden başlayan güzel bir hikaye gibi yazılamıyorsanız; ayaklarınızın altında çıtırdayan taşa, toprağa, çakıla, kuma daha fazla zulmetmeyiniz…
İlle de yürüyeceğim, kötü bir hikaye gibi olsam da yazılacağım diyorsanız siz bilirsiniz…İstediğiniz sertlikte yürüyebilirsiniz ama kapkaranlık kötü bir hikaye gibi yazılmamaya dikkat ediniz…
Zira; siz böylesine yürüyüp gitmekle hakkına basıp geçtiğiniz taş, toprak ve çakılla kendi hesabınıza halleşip helalleşebilirsiniz ama bütün karanlığınızla uzun uzadıya yazılırken ve bir yandan da size özel bir münderecatı oluşturduğunuza sevinirken; bir gün evet bir gün, şimdi evinizin kapısı ardınızdan kapanır kapanmaz mutfak penceresine koşan ve gidişinizi oradan seyreden kırışık pijamalı çocuğunuzun ellerine kara kapaklı bir hikaye olarak düşebilir, kuru bir ayva dilimi gibi boğazına takılabilirsiniz, dikkat ediniz…
Kalbinize, içinize, derinizin altında bir yerlerinize işlemiş bir hikmetin peşine düşmemiş, o hikmetten payınıza düşeni almamışsanız duvarlarınızı iri iri harflerle süslemeyiniz…
Olsun; illede öyle yapacağım, alem de hurufat çok, istediğim harfleri duvarlarıma kazıyacağım diyorsanız siz bilirsiniz… İstediğiniz harfleri, istediğiniz duvara, istediğiniz biçim ve kalınlıklarla kazıyabilirsiniz ama duvarlarınıza kazıdığınız harflerinizi dilinize yapıştırmamaya dikkat ediniz…
Zira; siz böylece duvarlarınızı bezete süsleye döner koltuklarınızda yaylanırken bir gün tıpkı duvarlarınız kadar süslü, bezekli ama içten bir çift gözün maharetiyle toz olup dağılabilir bütün o süslü harflerinizin ve onlarla süslü bezekli duvarlarınızın özerine çökebilirsiniz; dikkat ediniz…
Söyleyen, ileten, bildiren ve şahit tutan bindörtyüz küsur sene önce tebliğ etmişti; denilmemişti, iletilmemişti demeyesiniz sonra…
Kendinizi iyi dinleyiniz, sesinize kulak veriniz ve sonra gözlerinize, gözbebeklerinize yöneliniz, göreceksiniz…
Eğer göremediyseniz; siz önünüze çıkan her yolda yürüyebilir, istediğiniz dolambaçlarda kaybolabilir ve tekrar geriye ardınızdan kapanan o kapıdan içeriye, kendinize dönebilir, yarınki kayboluşunuz için hazırlanabilirsiniz demektir…
Birde gördüyseniz, görebildiyseniz eğer artık hiçbir yere gitmek için hiçbir zahmete katlanmayınız…
Bütün yollar sizden çıkıp size geri dönecektir çünkü…
Pabuçlarınızın bağcıklarını çözebilirsiniz...
                                                            .............//..............
IP
kryd
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 1334

Alıntı kryd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2007 Saat 12:16

şahin torun abimizin muhteşem anlatım tarzalrından biri emeğine sağlıkk.

“BU VATAN İÇİN KURŞUN YİYENDE,

KURŞUN SIKANDA BİZİM İÇİN KUTSALDIR!!!”
IP
arasv25
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı arasv25 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2007 Saat 20:26
muhterem şahin kardeşim yazılarını dikkatle takip ediyorum ve büyük zevk alıyorum ve sana olan özlemini yazılarınla  avutuyorum iyiki varsın yolun açık olsun saygılar
IP
arasv25
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı arasv25 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2007 Saat 20:28
kıymetli şahin kardeşim yazılarını dikkatle okuyorum ve büyük zevk alıyorum kalemine eline sağlık yolun açık olsun
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide