Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: ANKARA'DA NE VAR NE YOK? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: ANKARA'DA NE VAR NE YOK?
    Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2007 Saat 18:59

ANKARA'DA NE VAR NE YOK?

Yaklaşık 23 yıldan beri Ankara'da ikamet etmekteyim.  Genel ve mahallî seçimler yaşadım. TBMM de üç dönem mesai yaptım. Başbakanlıkta çalıştım. Sivil toplum kuruluşları ile çok sıkı bir ilişki içindeyim. Ticaret erbabı ile yoğun bir ilişkim bulunmaktadır. Basının bizzat içindeyim.

Neden bunları yazıyorum?

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi hiç böylesine bir Anakara havası yaşamamıştım. Bir kesim. Kesim dediğime bakmayın, çok azınlık bir grup. Bir çığırtkanlık yapıyorlar ki sormayın. Sanki yaklaşan bir kasırga, bir tufan, bir tusunami var ve ülkeyi silip süpürecek.

Hani pazarlarda bazı işportacılar vardır. Elinde on kuruşluk mal. Bir bağırır bir bağırır ki. İşte onun gibi . Bazıları çığırtkanlık yapıyor.  İsterseniz önce Ankara'da nabız yoklanacak en iyi yerlerden biri olan otobüslerden başlayayım. DSP nin mitinginin olduğu cumartesi günü Keçiören'den Kızılay'a gelmek üzere Belediye otobüsüne bindim. Oldukça kalabalıktı.

Trafik yoğun. İnsanlar kendi aralarında konuşuyorlar. Önümde başı açık iki hatun. Biri diğerine nereye gittiğini sordu. Öteki "DSP'nin mitingine gidiyorum.Gel beraber gidelim." Dedi.

Soruyu soran hanım gülme krizine tutuldu. Tam bu sırada şoför yolculara "Sıhhiye'nin kapalı olduğunu, yolcuları metro istasyonuna bırakacağını!" duyurdu. Üçüncü hanım ötekilere aynen şöyle dedi:
-"Bu mitingi bari mezarlıkta yapsaydılar, belki rahmetli de oradan katılırdı." Kahkahalar yükseldi.

Aynı gün üniversiteden bir grup öğrenci ile sohbetim vardı. Konu eğitimdi. Ama sorular cumhurbaşkanlığı seçimi üzerine geldi.

Aklı başında gençler sağlıklı düşünüyorlar.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda üç yıl evvelinden beri kanaatim değişmedi. Bu bir kesin bilgiye dayanmaktadır. Tayyip  Erdoğan Cumhurbaşkanı olacak. Şimdilerde feryadü figan edenler dünkü Yenişafak Gazetesinin manşetine bakmalıdırlar.

Zaten Ankara'da özel sohbetlerde de seçileceğine kesin gözüyle bakılan Erdoğan'ın seçilmesi değil, Necdet Sezer'in ülkeye verdiği zararlar konuşulmaktadır. Kısaca bıraktığı izlenim hiçte hayırla yad edilecek gibi görünmemektedir.

Kısaca Sezer yedi yıl bulunduğu görev yeri itibariyle bu ülkeye zarar vermiştir. En çok hatırlanan ise Anayasa kitapçığını hasta başbakan ecevite fırlatarak sebep olduğu ekonomik ve siyasi krizdir.

Dün TBMM de idim. İkindi namazını bir grup milletvekili ile Meclis camiinde kıldık. Sayın Doğan ve benim düşüncemizi sordular. Elbette tartışılacak bir konu değil. "Erdoğan, cumhurbaşkanı." Dedim. Küçük bir mülakat Sayın milletvekilleri de başka şey düşünmüyorlar.

Düşünce itibariyle birlikteliğimiz bulunmayan ama karşılıklı olarak birbirimizi sevdiğimiz

Önemli bir makam sahibi ile telefonda konuştuk. Söylediklerinin bir tek cümlesini aktarmak isterim: "Ben makamım dolayısı ile susmak zorundayım. Ama şunu rahatlıkla ifade edebilirim. Muhalefet partisinde milletvekili olsaydım bile Erdoğan'a oy verirdim."

Yukarıda kısaca işaret ettiğim hususu dönecek olursak. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşan genel seçimleri ve öteki ülke gündemini oluşturan sorunları geride bıraktı. Ama hava ne kadar sisli olursa olsun ufuk aydınlık. Haydi hayırlısı.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide