Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: VİRA BİSMİLLAH MEHMED AĞAR'LA KAHVALTI Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: VİRA BİSMİLLAH MEHMED AĞAR'LA KAHVALTI
    Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2007 Saat 11:10

VİRA BİSMİLLAH

MEHMED AĞAR'LA KAHVALTI

Doğruyol Partisi Ankara İl Başkanlığı'nın düzenlediği kahvaltılı toplantıya , TYB adına katıldım. Gördüklerimi ve müşahedelerimi paylaşmak istedim.   Salonda oldukça çok tanıdık sima var. Organizasyon fena değil. Uğur Işılak'ın şarkısı çalınıyor. TYB den geldiğimi söyleyince görevliler protokol masasına oturtuyorlar.

Biraz sonra Mehmed Ağar salona giriyor. Çok zayıf "Başbakan Ağar!" sloganlarıyla karşılanıyor. Masaları tek tek dolaşıyor.   İlk kez Ağarın elini sıkıyorum.

Bu seremoninin en ilginç yanı, Ağarla öpüşürken aynı fotoğraf karesinde görüşmek için özel fotoğrafçı ve kameramanlar işbaşında.

Ev sahibi olarak İl Başkanıaçış konuşmasını yapıyor. Yeni bir şey yok. Muhalefetin tek avantajı olan iktidarı eleştirmek. Onuda yapıyor il başkanı.

Bence bu kahvaltılı toplantının en üzerinde durulmaya değer yanı ATO başkanı Sinan Aygün. Sinan Aygün konuşmak için sabırsızlanıyor, yerinde tepiniyor. Muhtemelen bu seçimlerde DYP den aday. Ama bu DYP ye oy mu kazandırır oy mu kaybettirir bilemiyorum. Tartışmaya değer bir konu.

Sinan Aygün, bir gün önceden örgütlediği Güvenlik Esnafı'nın bugün kepenk kapatacağını mazeret olarak gösterdi. Ve siyaset cazgırı olarak konuştu. Aygün'e göre AK Parti iktidarı ülkeyi felakete sürüklemişte hiç kimsenin haberi yok. Hırsızlıklar bu dönemde artmış. Ama şunu unutuyor Aygün, adi suçların tırmanmasında 18 yaş altındakilere kuran öğreniminin yasaklanması, din dersinin kaldırılması kısaca kendisininde bizzat içinde bulunduğu 28 şubat belasının bir eseri olduğun görmezden geliyor.

Hırçın bir üslup ve hırçın bir dille mevcut iktidara yüklendi ve DYP eliyle kurtuluş müjdesi verdi.

Arkasından Türk Japon Dostluk Derneği Başkanı eski siyasetçi ve bürokrat Cafer Tayyar Sadıklar konuştu. Önce salonda konuşanları azarladı. Sonra DYP ye golunü attı. "Ülke sorunlarını kiminle çözeceksiniz, programınız ve ekibinizde kimler var?" açıklamaya davet etti.

Ben şahsen M. Ağar'ı baştan sona ilk kez dinleme imkânı buldum. Bugünkü toplantı bir bakıma yaklaşan seçimler için bir çalışmaydı. DYP Ankara'da bir seçim çalışması yapıyordu.

Hatta benim masada bulunan halen AKPARTİ  iktidarı bürokratlarından biri şöyle değerlendirdi. "Gazeteci ve kameramanların çokluğu ümit veriyor. İlgi büyük. Bu bizim işimizin kolaylığını gösteriyor."

Bu arada benden ANAP DYP birleşmesi konusunda düşüncemde soruldu. Uygun ve makul olan düşüncelerimi söyledim.

Ağar konuşmasında isim vermeden Tayip Erdoğan'ı suçladı. "Mahkeme kararı ile buralara geldiğini." Söyledi .Ülkenin sorunlarını sıraladı ama nasıl çözeceğine dair bir şey söylemedi.

Bir seçim öncesi düzenlenen kahvaltıdan ilk izlenimler böyleydi.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide