Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: VAY CAHİL BAŞIMA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: VAY CAHİL BAŞIMA
    Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2007 Saat 18:30

VAY CAHİL BAŞIMA

Başlangıçtan beri kanaatim, bizdeki sol, kemalist,  ilerici, çağdaş, Atatürkçü vs vs geçinenler, bilim adına, genel kültür adına en cahil kesim. Defalarca yazdım, söyledim bizdeki en geri kafalı ve gericiler bir önceki cümlede ifade ettiğim kesimdir. Bunu nerden biliyorum. Konuşmalarından ve yazdıklarından. Bu kesimin sarıldıkları en güçlü argüman laiklik, en çok düşman oldukları ise İslâm ve Müslümanlar.

Kendileri İslâm hakkında biraz mürekkep yalamış olsalar, veya en azından içinde yaşadıkları ülkenin kahir ekseriyetini oluşturan Müslümanlarla biraz muarefede bulunsalar kanaatlerinin kesinlikle değişeceğine inanıyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısı ile ekrana çıkan bu kesimin insanlarına bir baksanıza. Ne söylüyorlar? İki kavram: Laiklik/ki bu konuda asla samimi ve bilgi değiller/başörtüsü bahanesiyle İslam'a saldırmak.

Tüm sermayeleri derin bir cehalet. Dün bir dostla bu konuyu değerlendirdik.

Su sabah, internette gazete başlıklarını okurken, yukarıda izah etmeğe çalıştığım düşüncemde ne kadar isabetli ve nekadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm.

Bir taraftan Allah'a hamd ettim. Ama öte yandan katıla katıla güldüm.

Allah'a hamd ettim. Çünkü yıllardır taşıdığım düşüncemde yanılmamıştım.

Katıla katıla güldüm. Çünkü sol kesimin anlı şanlı kalem erbabından birisinin cehaletini itiraf etmesine nasıl bir tepki verebilirdim.

İşte bu sebeple bu yazıyı yazıyorum.

Sözü uzatmaya ne hacet.  Hasan Cemal'in Milliyet Gazetesindeki bugünkü yazısını okurmusunuz?.

Cehaleti görün. İslâmi Terminolojinin temel kavramlarından biri olan "Sahabî" kavramını  yeni öğrenmiş. Şimdi adama sormazlar mı? "Be adam sen hangi ülkede yaşıyorsun? Kimlere yazıyorsun? Senin muhatapların,okuyucuların  kim?...." Ama ben inanıyorum ki bu sayın yazar ve bunun benzerleri Hristiyanlığa ait pek çok kavramı en ayrıntısına kadar biliyordur.

Gelinde böylelerinin düşüncelerine itimad edin, iltifat edin!Şöyle diyor Hasan Cemal: " Erdoğan, Abdullah Gül'e Çankaya Köşkü'nün kapısını açarken asıl fedakârlığı kim yaptı?
Erdoğan mı, Gül mü?
Kimine göre fedakârlık, başbakanlıktan vazgeçen Gül'e aitti.
Kimine göre de cumhurbaşkanlığından vazgeçerek asıl fedakârlığa Erdoğan katlandı. Böyle düşünenlerden biri dün şöyle dedi:
"Tayyip Erdoğan'ınki tam bir sahabe davranışıdır."
İlk kez duyuyordum.
Anlamını sordum."

Biliyorsunuz, Hasan Cemal'in dedesi İttihat Terakki troykasının üç isminden biri. Şimdiki adı ile Deniz Kuvvetleri Komutanı. İstanbul'da oturması gerekirken Kudüs'e görev yapmış ve bu görevi esnasında Müslüman Türklerle Arapları  birbirine kırdırmıştır. İsrail eşkıya devletine zemin hazırlamıştır.

Ahir ömründe  Tifliste  Ermeniler tarafından öldürülmüştür.

Cenazesi 1951 yılında zamanın Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın emri ile Erzurum'a getirilmiş ve Karskapı'da Gümüşlü Kümbet'e gömülmüştür.

İşte o Cemal Paşa'nın torunu şimdilerde "sahabi" kavramını yeni öğreniyor. Öğrenecekleri daha çok şey var. Temennimiz ve duamız kendilerinin bu kavramları biran önce öğrenmeleri. Öğrenince düşmanlıklarından vaz geçeceklerdir.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide