Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Kıyamet ve Ahiret Hayatı
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | DİNİ KONULAR | Kıyamet ve Ahiret Hayatı
Mesaj icon Konu: deccal yüzyılın başında çıkar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
judge
Özel Üye
Özel Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 03-Nisan-2006
Konum: İstanbul
Gönderilenler: 2493

Alıntı judge Cevaplabullet Konu: deccal yüzyılın başında çıkar
    Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2007 Saat 18:46
Hadislerde Hz. Isa ve Hz. Mehdi'nin, Mesih Deccal'in fitnesine karsi birlikte bir fikri mücadele yürütecekleri de haber verilmistir. Bu mücadelenin hangi dönemde gerçeklesecegine dair de hadislerde isaretler vardir. Peygamberimiz (sav), bir hadis-i serifinde Deccal'in yüzyilin basinda çikacagini bildirmistir:
Dünya kuruldugundan beri her yüzün basinda önemli bir olay olmustur. Bir yüzün baslarinda da Deccal cikar ve Meryem oglu Isa nüzul ederek (yeryüzüne inerek) onu yok eder. Peygamberimiz (sav) bir baska hadisinde ise söyle bildirmektedir: Bu ümmetin ömrü bin seneyi geçecek, fakat bin besyüz seneyi asmayacaktir.

Peygamber Efendimiz (sav), ümmetin ömrünün 1500 seneyi geçmeyecegini bildirdigine göre, bu büyük olaylarin meydana gelisinin 2000'li yillara isaret ediyor olmasi muhtemeldir. Büyük Islam alimi Bediüzzaman Said Nursi, hicri 1327'de Sam'daki Emevi Camii'nde ünlü hutbesinde, 1371'den sonraki Islam aleminin gelecegine yönelik izahlar yaparken, Hz. Mehdi'nin büyük fikri mücadelesinin 2000'li yillarda gerçeklesecegine dikkat çekmistir: Evet simdi olmasa da 30-40 sene sonra fen ve hakiki marifet (hüner, sanat, ilim ve fenlerle ögrenilen bilgi) ve medeniyetin mehasini (iyi ve faydali yönlerini) o üç kuvveti tam teçhiz edip (o üç kuvvetle donatip), cihazatini verip (gerekli ihtiyacini karsilayip) o dokuz manileri maglup edip (o dokuz engelleri yenip) dagitmak için taharri-i hakikat meyelanini (gerçekleri arastirma egilimi) ve insaf ve muhabbet-i insaniyeyi (insan sevgisini) o dokuz düsman taifesinin (sinifinin) cephesine göndermis, insaAllah yarim asir sonra onlari darmadagin edecek."Said Nursi, sözünün son kisminda yer alan "yarim asir sonra" ifadesiyle hicri 1421 yani 2001 yilinda Hz. Mehdi'nin vesilesiyle, materyalist, Darwinist ve ateist felsefelerin insanlar üzerindeki etkisinin yok olacagina isaret etmistir.

Bediüzzaman, Hz. Mehdi'nin çikis tarihi hakkinda baska bir izahinda ise, Hz. Mehdi'nin kendisinden sonra gelecegini bildirmis ve "Istikbal-i dünyeviyede (dünyanin geleceginde) 1400 sene sonra gelecek bir hakikati asirlarinda karib (yakin) zannetmisler." ifadesiyle çikis tarihine bir defa daha isaret etmistir. Bediüzzaman baska bir izahinda ise "acib sahis" olarak niteledigi Hz. Mehdi'ye ortam hazirlamakta oldugunu haber vermistir: "O ileride gelecek acib sahsin (sasilan ve hayret uyandiran sahsin) bir hizmetkari ve ona yer hazir edecek bir dümdari (önceden gelen takipçisi) ve o büyük kumandanin pisdar bir neferi (öncü bir askeri) oldugumu zannediyorum."

IP
kamikaze
Forum Admini
Forum Admini
Simge
O Şimdi Asker

Kayıt Tarihi: 12-Ekim-2007
Gönderilenler: 5339

Alıntı kamikaze Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2008 Saat 00:25
 
 
 
işte arkadaşlar pakistanda bulunduğu iddaa edilen decclin görüntüsü
 
BüyükErzurumSporTaraftarı
B.E.S.T

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide