Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: Demirel ve Başörtüsü Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2003
Konum: Turkiye
Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: Demirel ve Başörtüsü
    Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2006 Saat 09:33

 

 

Geçen yıl Mason  karılarının hiçbirinin eşinin baş örtüsünün olmadığına dair bir gazetede çıkar bir haber üzerine internet ortamında yazdığım yazıyı bu kez ismini dahi anmayı kendime yakıştıramadığım birinin düşünceleri üzerine yeniden bilgilerinize sunmayı uygur buldum.

Selamlarımla. Ahmet FİDAN

 

Kurtlar Vadisi dizisinden sonra kamuoyuna şirin görünmek için iki gazeteye röportaj veren masonların mülakatlarını okudunuz mu? Okudu iseniz bir husus dikkatinizi çekti mi? Masonlardan hiçbirinin başörtülü hanımı yokmuş. Bu benim için sürpriz olmadı. Çünkü sebebini aşağıda göreceksiniz. 

 

BAŞ ÖRTÜSÜ DÜŞMANLIĞI / mı ?

BENİ KAYNUKA’NIN rövanşı/mı?

 

 

 

Başörtüsü yasağı uygulaması  tarihin bir devamı gibi geliyor bana. Başörtüsüne hasımane tavır takınanlar, biraz mercek altına alıp incelendiğinde bir gerçekle yüz yüze gelinmektedir. Başörtüsü düşmanları ya köken olarak Yahudi /dönme/sebatay veya siyonizmin ön karakolu durumundaki mason/rotari/lion kulübü mensupları olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Her iki kesim de kimliklerini gizleseler de gerçek gün ışığı kadar aydınlık.

 

Peki neden bu kesimler başörtüsüne bu kadar düşmanlıkta ileri gidiyorlar? Sorun bu sorunun cevabında yatmaktadır. Sorunun cevabı tarihin derinliklerinde gizlenmektedir..

 

Hz. Peygamber (S), Hicretten sonra Medine yerlileriyle bir anlaşma yapmış ve dünya hukuk tarihinde MEDİNE VESİKASI olarak bilinen belgeyi imzalamıştır. Bu vesika çerçevesinde Hz Peygamber, müşrik Araplarla  savaşı tercih ederek onları yola getirmiş, Yahudilerle ise barışı ve   Medine Yahudilerinin tüm kışkırtmalarına rağmen  diplomatik barışçı bir ilişki sürdürme yolunu tercih etmiştir.

 

Medine Yahudileriyle barış ortamı ve ilişkiler, Beni Kaynuka Muharebesine kadar sürebilmiştir.

Beni Kaynuka, Medine’de yaşayan üç Yahudi kabilesinden  birisidir. Kaynuka Yahudileri özellikle ticaretle, kuyumculuk ve ziraatla uğraşıyorlardı. Ve Medine de bu adla anılan bir kuyumcu çarşısı vardı.

 

Haz. Peygamber’in Medine Yahudileriyle ilişkileri Bedir Muharebesinden yaklaşık dokuz ay sonrasına kadar sürdü. Hadise hicri ikinci yılın şevval ayında meydana geldi. İslâm Tarihinde Beni Kaynuka Muharebesi olarak anılan savaş, bir Müslüman hanımın Yahudi bir kuyumcu  tarafından baş örtüsünün zorla açılması  sebebiyle çıkmıştır.

 

Öğle namazından sonra, Mescid’te sahabesiyle sohbet eden Haz. Peygamber’e Beni Kaynuka Çarşısında bir Müslüman hanımın Yahudiler tarafından tacize uğradığı ve zorla başının açıldığı haberi gelince hemen savaş kararı almış ve uygulamıştır. Ve ilginçtir ki Hz. Peygamber’in Hayatında ilk defa ikindi namazı kazaya kalmıştır, bu savaş sebebiyle.

 

Beni Kaynuka Savaşı sonrasında Yahudiler Medine’den çıkarılarak kuzeye sürülmüşlerdir.

 

Bugün başörtüsüne karşı sürdürülen kin, husumet ve dayatmanın temelinde Beni Kaynuka’nın intikamı yahut rövanşı mı yatıyor?  Baş örtüsü yasağı ile öğrenim hakları ellerinden alınan ve hayatları karartılan, hayatları söndürülen ve cehaletin kör karanlığında hücre hapsine mahkûm yüzlerce genç kızımızın durumlarının başka izahı var mı? . Ahmet Fidan

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide