Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: TYB YAZAR OKULU 11. DÖNEM SONA ERDİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2003
Konum: Turkiye
Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: TYB YAZAR OKULU 11. DÖNEM SONA ERDİ
    Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2006 Saat 21:35

TYB YAZAR OKULU 11. DÖNEM SONA ERDİ

KAPANIŞ DERSİNİ PROF.DR RAMAZAN KAPLAN VERECEK

DAHA SONRA KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALACAKLAR

 

TYB tarafından beş yıldan beri sürekli düzenlenen Yazarlığa Hazırlama Semineri/Yazar Okulu 11. dönemi  cumartesi günü sona erdi. Haftada beş gün olmak üzere on hafta süren yazar okulundan bu dönem 22 aday sertifika almaya hak kazandı.

Prof.Dr. Zühtü Arslan, (Hukuk ve Siyaset) Prof.Dr. Nihat Boydaş Sanat ve Tenkit), Prof. Dr. Nurettin Demir (Anlam Bilim), Prof.Dr. Hakan Poyraz Felsefe), Prof. Naci Bostancı (Toplum ve Siyaset), Doç. Dr. M. Emin Özafşar (Din ve Düşünce), Dr. Mehmet Önal (Edebiyat ve İletişim)ve Ali Akbaş (Yazarlığa Giriş)’ın ders verdiği Yazar Okulunda kursiyerler toplam yüz yirmi saat ders gördüler.

Ayrıca Cumartesi günleri saat 15.00-17.00 arasında Yönlendirme seminerleri görüldü. Bu dönem yönlendirme seminerlerine, D. Mehmet Doğan, Prof.Dr. Ali Birinici, Prof. Dr. Mustafa Acar, Doç. Dr. Ömer Özyılmaz, Serdar Arseven, Rasim Özdenören, Doç. Dr. Hicabi Kırlangıç  katıldılar.

On birinci dönem Yazar Okulu sertifika dağıtım için mütevazı bir tören yapılacaktır. Tören TYB nin Ankara’da Kızılayda bulunan lokalinde 11 Mayıs Perşembe Günü akşam saat 18.30 gerçekleştirilecektir.

Yazar Okulu kapanış dersi Ankara Üniversitesi Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi ve MEB Eğitim Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından verilecektir.

Yazar Okulu sertifikaları ilk kez bu dönem el emeği göz nuru bir şekilde hazırlandı. Sertifikaları katılımcılar adına Bekir Sıdık Soysal hazırladı.

Sertifika töreninde ayrıca mini bir sanat müziği konseri sunulacaktır. Katılımcıların hazırladıkları ikramla sona erecektir.

Yazar Okulu  Kapanış Dersi  dolayısı ile düzenlenen törene öğrencilerin yakınlarının yanı sıra Yazar Okulunda daha önce ders vermiş öğretim üyeleri ile T Yazarlar Birliği Yöneticilerinin katılması beklenmektedir.

Kamuoyunda  çok ilgi gören Yazar Okulu 12. Dönemi, 2006-2007 öğretim yılı birinci döneminde yeniden başlaması planlanmaktadır.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide