Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yusuf Ziya KİBAR
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | ŞAİRLERİMİZ ve ŞİİRLERİMİZ | Yusuf Ziya KİBAR
Mesaj icon Konu: gülden yazara cevap... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4

Alıntı erhan Cevaplabullet Konu: gülden yazara cevap...
    Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2006 Saat 17:51

Gülden Yazara Cevap…

“Gül dalından kopunca”diyordu yazar ve o an başlıyordu gözyaşlarım yavaşça süzülmeye…

Aşıktı yazar,belliydi her halinden.Bir zamanlar birini deli gibi sevmişti ve adına “gül”demişti sevdasının.Ama ne olmuşsa olmuştu ve kopmuştu gülü dalından.Üstelik en beklemediği zamanda.Bitmişti yazar.Bittiğini yazmıştı cesurca.Korkusuzdu,çünkü suçsuzdu.

Birine öylesine büyük bir aşk büyütmüştü ki,küçücük kalbine sığmaz olmuştu sevgisi.Yollara vurmuştu kendini.Ve ardından dağlara…oysa boşunaydı çırpınmaları.Ne yollar söndürebilmişti aşkının kızıl alevlerini,ne de dağlar eskitebilmişti içindekileri.O da satırlara vermişti  kendini.Eski bir kalem bulmuştu satırlarına ve kime kırgınsa dökmüştü içini.

“Gül dalından kopunca”demiş,ayrılığın hüznünü anlatmış kimi zaman;”sustum,konuşsaydım belki susarlardı ama ben sustum”demiş;derin sessizliğini konuşturmuştu kimi zaman da.Yazdıkça içinden bir şeyler eksilmişti belki de.Serin,alışılmadık bir huzur yerleşmişti bedenine ve umutla dolmuştu gözleri.Yeni sevdalar peşinde sürüklenmiş,acıya tövbe etmiş ve yeni hayatlara ortak olmuştu.

Yazar tam bu hallerdeyken,olmayacak pek çok şey gerçekleşmiş ve gülü birden dile gelmişti yazarın.Görmeyen gözleri açılmıştı ve yalnız yazarın yazdıklarını görür olmuştu.

Gördükçe başlamıştı gözyaşları sessizce akmaya.Aktıkça içi yanmıştı gülün.Dikenlerini kendi elleriyle bir bir yok etmiş,bırakmıştı kendini usulca sonsuz bir yalnızlığın kollarına.

Ve öğrenmeye başlamıştı gül.Her şeyi yeni baştan öğrenmeye başlamıştı.Önce acıyı öğrenmişti,sonra sevmeyi.ve nihayet aşkı öğrenmişti gül.Aşkı öğrendikçe büyümüştü sızısı içinde;çünkü aşkı öğrendikçe yazarı anlamıştı.Tüm bunların sonunda pişmanlığı öğrenmişti gül.yazara yaşattığı her şey için o kadar pişman olmuştu ki sararmaya başlamıştı.Mevsimsiz bir zamanda,yanlış bir mekanda yazara yaşattıklarından duyduğu o korkunç azaptan olmalı kuruyup gitmişti.

Anlamıştı gül yazarını.evet çok iyi anlamıştı;ama artık çok geçti.Bu defa da yazar tüm bunlardan habersiz başlamıştı yepyeni bir hayata.Güle yazmaz olmuştu yazar.Gül de anlamıştı ki yazardı onu canlı tutan.Ve yazar olmadan gül de gül olamazdı.Ne kokusu kalmıştı ortada ne de o taze yaprakları.Solup gitmişti gül.Öğrenip,sevip,yaşayıp,solup terk etmişti...

IP
radyodadaş
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5

Alıntı radyodadaş Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2006 Saat 23:58
teşekkür ederim bu naif cevabın için...gül dalından kopunca yazımı formda göremedim ama önemli değil.Sanırım dal bulmaya çalışıyordur...beynimle parmaklarımın aynı anda kilitlendiği bir cevap karşısında ne söylesem diye düşünürken yüreğime düşen bir tebessümü ve bir teşekkürü paylaşmaktan başka birşeyim yok...eyvallah
IP
kryd
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 1334

Alıntı kryd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2007 Saat 22:13
emeğine sağlık kardeşim konuyu başka bir anlatımla çok güzel anlatmışın..
“BU VATAN İÇİN KURŞUN YİYENDE,

KURŞUN SIKANDA BİZİM İÇİN KUTSALDIR!!!”
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma