Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ahmet FİDAN
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | YAZARLARIMIZ ve YAZILARIMIZ | Ahmet FİDAN
Mesaj icon Konu: DÜN ANKARA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
@d@m
Forum Admini
Forum Admini
Simge
Kurucu Admin

Gönderilenler: 1212

Alıntı @d@m Cevaplabullet Konu: DÜN ANKARA
    Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2006 Saat 22:18

DÜN ANKARA

Dün Ankara’da gördüklerimi ve yaşadıklarımı siz kıymetli grup üyeleri ile paylaşmak istedim. Tereddüt ettim. Yazayım mı yazmayayım mı, diye?  Ama nihayet yazmaya karar verdim. Öncelikle Danıştay İkinci Dairesi üyelerine yapılan saldırıyı tasvip etmek mümkün değil. Gerçekten çirkin bir olay. Ancak olayın perde arkasının ilgili makamlarca aydınlatılmasına, katil veya katillerinin gerçek niyetlerinin ortaya çıkarılmasına kadar konu hakkında hemen bir düşünce beyan etmek son derece zor ve hatta imkânsız. Zannediyorum buraya kadar mutabıkız.

Danıştay olayı bahane edilerek ve bir kısım çevrelerin kışkırtması ile cenaze etrafında dün Ankara’da estirilen terör de en az cinayet kadar vahimdi. Cenaze bahanesiyle atılan sloganlar, yapılan iğrenç eylemler en az cinayet kadar telin edilmesi ve hatta cezalandırılması gereken davranışlardı.

Dün öğleden sonra Danıştay’ın önünden, Ihlamur Sokaktan Bulvara geçtim. Çeşitli yönlerden slogan atarak gelen kalabalıkları gözetleme imkânını buldum. Kalabalıkların içinde çok sayıda tanıdık simayla yüz yüze geldim.

Müşahedelerimi hem tanıdığım kişilere hem de kalabalığın genel görüntüsüne dayandırarak kanaatimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir prototip olarak Erzurum’da bir müddet Milli Eğitim Müdürlüğü yapmış, bilahare sağ iktidarlar tarafından MEB da Genel Müdürlük makamına getirilmiş bir zat. Bu zat sürekli alkış tutuyordu. Kendisini yakinen tanırım. Fiziği yerinde. Ama omuzları üzerinde taşıdığı kafada işe yarar kendisine ait bir düşünce taşıdığına asla şahit olmadım. Hayatını devam ettireceği birkaç sloganı ezbere bilir. Hepsi o kadar. Kitap okumak mı, yakın tarih hakkında bir bilgi ve birikime sahip olmak mı, ne gezer!

Bir başka örnek vermek isterim. TBMM de bir müddet beraber çalıştık. Marksist bir milletvekilinin danışmanıydı. Aynı bankoyu paylaşıyorduk. Sık sık oturur konuşurduk. Hayatını sadece ama sadece Nazım’ın birkaç dizesi ve CHP nin klasik içi boş kof birkaç sloganına bağlamış fikir fukarası bir gariban. Yakın tarihe ait birkaç hatıranın fotokopisini kendisine verip okumasını istediğimde aynen şöyle demişti:”Okumak mı? Ya hoca bu kadar şey okunur mu? Hem okuyup ta ne yapacağım? Benden bunlara inanmamı mı bekliyorsun?”

Aşağı yukarı böylesi insanların vücuda getirdiği Kalabalık. “Katil Başbakan, katil hükümet, Hükümet istifa” bir de  “Türkiye layıktır layık kalacak.” Gibi sloganlar atıyorlardı.

Sonrası mı? Televizyonlardan izlemişsinizdir. Bakanlara hakarete kadar varan tacizler ve hakaretler.

Olayın devamı bugünkü gazetelerde. Bu olaydan kendi hesabıma bir sonuç çıkarmaya gayret ettim. Cumhuriyet döneminde hiç olmadığı kadar sosyal, siyasi ve ekonomik olarak istikrarlı bir dönem yaşamaktadır, Türkiye. Hükümranlık alanları daraltılsa da içte ve dışta itibarı bulunan bir hükümet işbaşındadır.

İçte ve dışta bu istikrarlı gidişatı hazmedemeyen bazı odak noktaları ve karanlık güçler içte emperyalizme azad kabul etmez kapı kullarını kullanarak ülkeyi geri götürmek ve bölmek için bu tezgâhı kurmaktadırlar.

Konuyla ilgili doğruyu Mumcunun Avukat olan kardeşi Ceyhan Mumcu söyledi. Doğrusu da budur kanaatimce. Çünkü tüm ipuçları bunu göstermektedir. “Olay MOSSAD patentlidir.” Dünkü kalabalığa vücut veren sürüde, bilerek veya bilmeyerek, dış güçlerin plan ve emellerine alet oluyordu.  

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide