Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
 DADAŞLARIN PAYLAŞIM MEKANI..... | ÜNİVERSİTEMİZ ve BAĞLI MESLEK YÜKSEK OKULLARI | Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
Mesaj icon Konu: REKTÖR ADAYLARIMIZDAN PROF.DR.RECEP ORBAK Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kryd
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 1334

Alıntı kryd Cevaplabullet Konu: REKTÖR ADAYLARIMIZDAN PROF.DR.RECEP ORBAK
    Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2008 Saat 12:10

Prof. Dr. Recep ORBAK kimdir?

Prof.%20Dr.%20Recep%20ORBAK

1962 yılında Erzurum'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu ve Periodontoloji Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak atandı. 1989-93 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalında doktora öğrenimini yaptı. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalında yardımcı doçentlik ünvanını aldı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Implantoloji alanında eğitim çalışmalarında bulundu ve dönüşünde Üniversitemizde implant uygulamalarını başlattı. 1996 yılında “Erzurum, Ağrı, Kars, Erzincan, Iğdır Diş Hekimleri Odası Başkanlığı'na seçildi. Kasım 1997 tarihinde Doçent unvanını aldı.

Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Komisyonu üyeliği, koordinatörlük, fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyelikleri yaptı. 2003 yılında Ohio-State Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalında araştırma ve inceleme çalısmalarında bulundu. Fakültede ilk kez lazer uygulamalarını başlattı. 2003 yılında Profesör oldu. Türk Periodontoloji Derneği, Türk Oral Implantoloji Derneği, Türk Diş Hekimliği Birliği, Türk Osseointegrasyon Derneği, Türk Lazer Akademisi Derneği, lnternational Academy of Periodontology üyesidir. Yurtiçi ve yurt dışında yayınlanan dergilerde çok sayıda makaleleri bulunmaktadir. 2003 yılında Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı olarak atandı. Halen Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Fakülte Dekanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.
“BU VATAN İÇİN KURŞUN YİYENDE,

KURŞUN SIKANDA BİZİM İÇİN KUTSALDIR!!!”
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma